اخبار
         
 
 
1396/04/17 جزیره کیش | هرآنچه که نمیدانستید

جزیره کیش به عنوان یکی از جزایر بزرگ و زیبای خلیج فارس در صنعت گردشگری ایران نقش بسیار مهمی را ایفا می کند به طوری که یکی از مقاصد گردشگری داخلی برای ایرانیان جزیره کیش می باشد و همواره مسافران بسیاری برای سفر به کیش با تور کیش یا روشهای دیگر اقدام می کنند در حال حاضر جزیره کیش به عنوان یکی از مناطق آزاد به شمار می آید و این موضوع نیز در افزایش محبوبیت جزیره کیش بی تاثیر نمی باشد در این متن سعی شده است درباره جاذبه های گردشگری کیش توضیحات داده شود تا بیشتر با این جزیره زیبا آشنا شوید و برای سفر جزیره کیش را انتخاب کنید.


ساحل زیبای کیش

ساحلی نقره ای، آفتابی درخشان، آسمانی آبی، آبهایی نیلگون، هوایی پاک و آرامشی بی نظیر، جزیره کیش را به مروارید خلیج فارس تبدیل کرده است. یکی از شگقتیهای جزیره مرجانی کیش، سواحل آن است، سواحلی نقره فام. خاک کیش از جذابیت های این جزیره می باشد به طوری که همواره گردشگران بسیاری اکثر وقت خود را در ساحل زیبای کیش می گذرانند.در غرب جزیره کیش یک کشتی عظیم الجثه در سواحل نیلگون کیش قرار دارد که به کشتی یونانی معروف است. در یکی از روزهای گرم تابستان سال 1345، بومیان جزیره کیش ناگهان کشتی عظیم الجثه ای را که در نزدیکیی روستای باغو مشاهده می کنند که در دریا به گل نشسته است این کشتی مربوط به کشور یونان می باشد اما بر خلاف تلاشهایی که نمودند نتوانستند این کشتی را از گل در بیاورند از همین رو این کشتی در این سالها در کیش جای گرفته است و به یکی از جاذبه های جزیره کیش تبدیل شده است .پارک ساحلی مرجان

پارک ساحلی مرجان که در مجاورت بازار مرجان واقع شده، یکی از زیباترین مراکز دیدنی کیش است که بازار مرجان را به دریا ارتباط می دهد. بسیاری از مسافران و ساکنین جزیره اوقات تفریحی خود را در کنار این پارک گذرانده و از مناظر زیبای ساحلی کیش لذت می برند ما به مسافرانی که با تور کیش به این جزیره سفر می کنند برنامه دیدن از این پارک زیبا را پیشنهاد می کنیم .


پارک ساحلی سیمرغ

یکی دیگر از پارک های ساحلی جزیره کیش پارک سیمرغ می باشد. پارک ساحلی سیمرغ در ضلع جنوب شرقی جزیره، در امتداد ساحل و در همجواری هتل ماریناپارک، هتل سیمرغ و مجموعه دلفیناریوم کیش قرار دارد.این پارک زیبا همواره مقصد بسیاری از گردشگران است زیرا جاذبه های خاص خود را دارد.


جزیره هندورابی

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی کیش جزیره هندورابی است. جزیره هندورابی یکی از جزیره های آرام و تقریبا خالی از سکنه همراه با ساحلی زیبا، شنی و تخته سنگهای محلی است. این جزیره از توابع کیش می باشد و مساحتی حدود 23 کیلومترمربع دارد. جزیره هندورابی دارای بلندترین نقطه به ارتفاع بیست و نه متر و بزرگترین قطر آن هفت و نیم کیلومتر است. در جزیره هندورابی روستایی وجود دارد به نام "هندرابی" که در نزدیکی همین روستا قریه های دیگری بنام دورات و صرات وجود دارد. این جزیره از قرن 15 میلادی در اختیار پرتغالی ها بوده و به عنوان پایگاه نظامی و تجاری مورد استفاده قرار می گرفته است. امروزه آثار باقی مانده از این پایگاه نظامی پرتغالی ها وجود دارد.

 
©2015 Afshid Gasht All Right Reserved